poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Niezwykle proste

Mullaghmore

Potrafię milczeć na wielu płaszczyznach, chociaż mogłabym pisać polemiczne teksty, miażdżyć brodaczy, okularników, czy innych takich. Manifestować, wypisując hasła tu i tam. Jeden z portali, który prowadzę, odwiedza miesięcznie ponad milion czytelników. Mogłabym wszystkie gniewne dyrdymałki wypisywać i pienić się, unosząc przy tym wyżej i wyżej. Mogłabym. Wolę jednak wdać się w dyskusję z sąsiadką, obfotografować okoliczne żuczki, psy, koty. Krowy i konie mają swój osobny dział. Nosorożca oszczędzam, najwyraźniej wciąż nie mogę go zbudzić ze snu. Mogłabym ze znajomymi wychodzić co wieczór i dyskutować o wersach, przechadzać się, dąsać nad kawałkiem sernika. Tylko, jakie to ma znaczenie?! Kiedyś literacki świat robił na mnie wrażenie. Chciałam być tu, tam i siam. Dzisiaj zależy mi na tym, aby jak najdłużej spacerować brzegiem oceanu. Spoglądać w oczy Paddy'ego. Dotykać kolaży Baśki, uśmiechać się do Betty Blue. Sączyć whiskey i wpatrywać się w żarzący torf.

32 komentarze:

 1. Wystarczy tylko wybierać w życiu to co powoduje w nas pełnię, radość. Dopuszczać do siebie najważniejsze. Reszty co najwyżej możemy być świadkiem, bez zaangażowania umysłu i serca. Buziaki pięknoto:*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla Ciebie :) https://www.youtube.com/watch?v=0KCes2MGA5A

   Usuń
 2. Podoba mi się :) Nie chcEM, bo nie muszEM ;) Odwrotnie niż klasyk. Cudownie! Kwestia emocjonalnej dojrzałości. Harmonia, równowaga. Uczę się od Ciebie, uczę. Naśladownictwo jest dozwolone? Choć ja nie prowadzę takiego portalu, więc... ;)
  Ściskam Cię!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jasne, bierz i dzielmy się tym spokojem, niech się zieleni, niech buja

   https://vimeo.com/70343228

   Usuń
  2. I piękne video. Choć niepokoi.

   Usuń
  3. Mam muzyczny wieczór, odkrywam i odkrywam :*

   Usuń
 3. A najważniejsze, że wszystko to, co przynosi spokój, jest tak blisko :***

  OdpowiedzUsuń
 4. przysiadam się


  tylko, że chyba nie potrafię milczeć, z drugim człowiekiem muszę rozmawiać, gadać, pisać.....
  ale chyba zamilknę podczas smakowania sernika......

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, też lubię rozmawiać, chociaż teraz rzadziej niż kiedyś, jednak dialogi zawsze są twórcze :)

   Usuń
 5. Wydaje mi się, że nauka milczenia przychodzi z wiekiem ;-) Jest też takie milczenie, będące najwyższym wyrazem zrozumienia. Kiedy czas się kurczy łapiemy to co dla nas najważniejsze.
  Łapki ściskam Twoje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oglądam te wszystkie zbrodnie, które dokonywane są na świecie i czuję w sobie taką małość, wierszyki, prózki, a ktoś tam traci głowę. Wiem, wiem, taki jest ten świat, a ja coraz mniej mam na niego ochotę.

   Usuń
  2. Widzę w tym pewien sens "rozwojowy". I ja tak mam, podobnie przynajmniej. Straciłam waleczność o miałkie rzeczy, które kiedyś wydawały mi się sztandarowe. Już nie zamierzam zbawić tego świata, chociaż wciąż dostrzegam w nim tyle nowego do zbawienia. I czasem przebiegnie myśl: nie będzie żal odchodzić...
   A jednak, tak jak wczoraj, po pierwszej od tygodni ulewie wyszło słońce. Gapiłam się w niebo z rozdziawioną gębą, w zachwycie nad tym światem.

   I wiesz, zupełnie przeciwnie odbieram te wierszyki i prózkę - nie jako małość, ale jako wielkość ! Właśnie w kontekście zbrodni i skarlenia ludzkiego ducha. To te wierszyki i prózka ratują nasze dusze i pozwalają wierzyć, że człowiek jest wspaniałym twórcą, a nie barbarzyńcą.

   Przytulaśne ślę uściski:)

   Usuń
  3. Dobrze, że tak myślisz i dajesz mi szansę ponownie wyjść z siebie. Co nie zmienia faktu, że ten proces trwa i w zasadzie niewiele się zmieni, może oprócz treści, jakie będą wypływały z metafor i lirycznych uniesień. Dziękuję BB :) ucałowania ślę w Twoją stronę :D

   Usuń
  4. Każda zmiana jest ważna, choć z trudno nam czasem opuszczać poprzednie ... metafory;)

   Usuń
 6. Czegóż więcej trzeba? Baci

  OdpowiedzUsuń
 7. W tym spokoju sama myśl, że "mogłoby się" jest bardzo krzepiąca :) Piękne zdjęcie!

  OdpowiedzUsuń
 8. Zmieniamy się, często nam z tym lepiej. Ale wszystko, co było ma w tym swój udział...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, chociaż niespodziewałam się, że te stany będą we mnie tak intensywne :*

   https://www.youtube.com/watch?v=MkSs8ZHNP6Q

   Usuń
 9. :)... I tak jest właśnie dobrze... a nawet lepiej.

  OdpowiedzUsuń