czwartek, 12 listopada 2015

Wypełnianie lukPrzyleciałam do Berlina. Wsiadłam do taksówki i pokazałam kierowcy kartkę z adresem. Jedziemy. Rozmawiamy o pogodzie, nastrojach politycznych. Wszystko dookoła ma swój porządek. Wiadomo, gdzie zaczyna się ulica, a gdzie chodnik. Dojeżdżamy. Zadzwonię do Krzyśka Niewrzędy, bo nie mogę się dogadać ze sprzedawcą po niemiecku/angielsku. Krzysiek śmieje się ze mnie, że kupiłam dwie pary identycznych butów i dwie sukienki z wełny z firmy Rundholz. Idziemy na piwo. Jemy kiełbaski paprykowe z grilla, tosty i patrzymy na gwiazdy. Przysiadła się do nas Brygida Helbig, gawędzimy, śmiejmy. Nagle przenosimy się do galerii, a ja ciągnę za sobą ogromną walizkę. Człowiek, to się może we śnie pocić, mówić po niemiecku i rozróżniać smaki. Zadzwoni Krzyśka żona, informując mnie, że nie będę spała w hotelu. Tłumaczy, że hotel jest dobry dla milionerów. Krzysiek śmieje się, że wydałam dwanaście tysięcy euro na buty i sukienki i mogę spać w hotelu. Brygida każe mi /rozkaz to rozkaz/ czytać wiersze w księgarni, jestem nieprzygotowana, nie wiem skąd, przynosi wydrukowane teksty. Czytam je po niemiecku, niepoprawnie z szeroko otwartymi oczami. Obserwuję ludzi i dostrzegam, że i tak mnie nikt nie rozumie. Nagle zjawia się Maciek Sielicki z pretensjami, że wpadam do Berlina i nie dzwonię. Jestem bezradna, on rozczarowany. Wychodzę na głupka z walizką, która jest coraz większa. Właścicielka księgarni prosi, abym z szarego materiału wycięła nosorożca. Nożyczki są wyjątkowo ostre i precyzyjne. Przykleja noska na szybie wystawowej i podpisuje moim nazwiskiem. Później stoję na ulicy w małej mieścinie. Nikogo nie ma. Czekam na autobus.

26 komentarzy:

 1. No ale czy tak było czy tak się śniło? Bo fantazja senna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłby to niezwyczajny zbieg okoliczności gdyby nie sen... :)

   Usuń
  2. sen, sen, ale już kilka osób napisało na priv, że mam się zajwić w Berlinie... a czytam tu niżej, że miałabym blisko do Campanule, może do świąt się wyrobię... :)

   Usuń
 2. A już chciałam prosić o pokazanie tych butów ;))))) za 12 tysięcy!!

  OdpowiedzUsuń
 3. przemówiła do mnie samopowiększająca się walizka.... też taką mam...
  :*********

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ja nie mam, ale chyba muszę kupić :)

   Usuń
 4. Pewnie taki długi sen miałby wiele interpretacji:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie bawię się w interpretowanie snów, uważam, że to wprowadza zamęt w życiu, a błędne wnioski przyklejają się i człowiek przyssany traci instynkt :)

   Usuń
 5. uwielbiam te senne historie, które zupełnie nie przejmują się logiką. A tak przy pierwszym zadniu chciałam powiedzieć, że mogłabyś do mnie wpaść, bo z Berlina to już nie tak daleko; ale z mieściny to nie wiem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No mogłabym, i chciałabym :) ten sen się kiedyś spełni :)

   Usuń
 6. ależ Ty potrafisz czarować.......
  ................ słowem, zaskoczona czy pod wrażeniem?

  które słowo chciała byś przeczytać?

  OdpowiedzUsuń
 7. ależ Ty masz fajne sny. :-) a mnie ostatnio śnią się tylko psy. Tęsknota:/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Psy też są fajne :) w snach

   też tęsknie za moją Normą. Kiss

   Usuń
 8. Ale masz bujną wyobraźnię, która swoją moc odbija właśnie w niesamowitych snach. Zazdroszczę Ci też, że z taką dokładnością je pamiętasz. Jestem pod wrażeniem ! :)

  Może niedługo czeka Cię wycieczka do Berlina?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miewam bardziej szczegółowe sny :) ale nie zawsze chce mi się je zapisywać :*

   Kto wie, może będę zmuszona lądować w Berlinie :)

   Usuń
 9. Fajnie tak śnić - we śnie wszystko jest możliwe. Chyba muszę wyciąć z szarej wełny nosorożca, albo może z amarantowej, skoro już do snu trafił :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie, że można wyciąć, nawet miałam coś takiego w planach :)

   Miewam cykliczne sny o wojnie... to jest szaleństwo :*

   Całuję :*

   Usuń
 10. :) ciekawi mnie czyś go w kolorach przeżyła, czy słowem z obrazu pomalowała :)

  buziam

  OdpowiedzUsuń
 11. Tia, sny. Twój mi się podoba, szczegółów tyle! Mniam.
  Ja byłam aniołem facetem ( asz to dopiero) w białym garniaku z dredami.Skrzydeł nie było ani aureoli i skąd ja wiedziałam że anioł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podświadomość nieźle się z nami zabawia :) wiesz i już :)

   Usuń