czwartek, 20 grudnia 2012

Troels Abrahamsen - We Love Falling - na święta i dalej


Dzisiaj przyszedł do mnie Mikołaj, wpadł przed dwudziestym pierwszym. Pewnie chodziło o to, abym dłużej cieszyła się prezentami. Niezwykłe to uczucie i miłe. Kiedyś nie potrafiłam cieszyć się z prezentów. Zawsze czułam jakieś niedowartościowanie, zwód. To uczucie długo w sobie zwalczałam i w końcu, w końcu kiedy przestałam oczekiwać od ludzi czegokolwiek, czy to w zamian, czy w ogóle. Nagle spłynęła na mnie radość. Potrafię się cieszyć z zakładki do książki, z wysuszonego listka, ciastka, czy przechodząc dalej - z emocji, które są dla mnie najcenniejsze. Noszę ocieplacz od Małgosi i jest mi niezwykle. Piękno, ludzie, muzyka - ubogacaja mnie. Nie mam w tym roku dla Was życzeń, za to muzykę... 
16 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Jak długo ten kawałek będzie wisiał w sieci

   Usuń
 2. Muzyka najlepszym prezentem na dzień dzisiejszy, bo jak nic innego potrafi ukoić zmęczoną duszę i obolałe stopy - je przede wszystkim;)Obyś długo cieszyła się z tego ocieplaczowego prezenciku;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam podobnie, no wiesz, że cieszę się byle czym. Byłam przekonana, że to z wiekiem przyszło, ale teraz słowami: "przestałam oczekiwać od ludzi czegokolwiek, czy to w zamian, czy w ogóle" - dałaś mi do myślenia.
  Cieszę się, że się cieszysz. Naprawdę!

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo ładnie grają ......ja nie lubię składać życzeń ......może mój język jest zbyt ubogi ....a może wogóle jest zbyt ubogi :)
  buziaki lubię pposyłać:)
  Rafał

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowne. Ta radość! Wiem o czym mówisz Małgosiu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Cieszę się, że ocieplacz Ci służy. Muzyczka bardzo przypadła mi do gustu. A Mikołaj pewnie chciał przed końcem świata zdążyć, a tu koniec świata nas wykiwał - zrobił zmyłkę siejąc trochę paniki u niektórych i przyczaił się w oczekiwaniu na inny termin :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Bo tej specyficznej radości trzeba się nauczyć. Jednym przychodzi to łatwo i dość szybko, innym trudniej. Ale przyznam, że to jeden z najlepszych rodzajów radości, jakie znam. Radość z drobiazgów :D

  P.S.
  Bardzo mi się ta muzyka spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 8. pod ten piękny podkład muzyczny każdy może sobie podłożyć dowolne życzenia, ja już to zrobiłam ;), a Tobie życzę ciepłych i radosnych Świąt i nie zapomnij podzielić się opłatkiem z krowami za oknem.
  Kiedy byłam mała, na wsiach, w zestawie opłatków był zawsze jeden kolorowy dla zwierząt. ;)))

  OdpowiedzUsuń
 9. Życzę właśnie tego - umiejętności odczuwania takich radości :)
  Mam podobnie, ale to też u mnie przyszło z wiekiem!
  Uśmiechy i uściski Bożonarodzeniowe! :)))
  przesyłam i cieszę się, że w tym roku jednym z moich prezentów było osobiste poznanie Ciebie! :)
  iw

  OdpowiedzUsuń
 10. Kapitalna muza:):):)Oj kapitalna!!
  Margo,poetko niepokorna:)
  Życzę Ci zdrowych, spokojnych, ciepłych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęsliwego Nowego roku dla Ciebie i Twoich bliskich.:):)

  OdpowiedzUsuń
 11. Oczekiwania służą do budowania rozczarowań. O wiele radośniej bez nich i tak lekko.
  Dziękuję za muzykę!
  Dziękuję za Twoje pisanie!
  Wszystkiego dobrego!

  OdpowiedzUsuń
 12. Cze ten sam Mikołaj mógłby do mnie wpaść np jutro? :-)

  OdpowiedzUsuń