środa, 14 marca 2012

nie mam słońca - przerywnik


Gdzie nie spojrzę w sieci Kasia Tusk. Niedługo wyskoczy z szafy w tandetnym żakieciku i będzie stroić minki. Od rana zadaję sobie pytanie, kim jest Kasia Tusk, no kim? Jest urocza, no jest i co z tego. Moja sąsiadka też jest urocza, ale ciuchy kupuje w lumpeksie. Jej pensja to pewnie 1/4 pensji Kasi, więc wybaczcie, ale nie pojmuję tych ochów i achów. Trzeba być córką premiera, żeby każde słowo było namaszczone i celebrowane? Co się z nami dzieje? To jest autorytet? Danuta Wałęsowa, która wypisuje swoje homofobiczne bzdety i ten błogi zachwyt - a niech sobie chodzą, a niech idą, byle po drugiej stronie ulicy. A co ona ma do gejów? Jest mi źle. W kraju, w którym tandeta i odpustowe figurki wzbudzają zachwyt, plastikowe paznokcie i lateksowe spodnie są synonimem elegancji. Coelho i wampiry stały się lekturą obowiązkową nastolatków. Do czego zmierza ten świat?! Nie pojmuję. 

29 komentarzy:

 1. Jedno wielkie blee... niestety:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasia Tusk. Kasia Cichopek. Nie wiem co gorsze, a może ta Waśniewska, bo czasami też mam wrażenie, ze wszystko schodzi na psy. Ja tym Paniom też już podziękowałam dawno ... I kiedyś pełna wątpliwości pytałam koleżankę o co chodzi w tym wszystkim teraz, że często ludziska zachwycają się kiczem. I wytłumaczyła mi, ze ludziska lubią proste rzeczy, lekkie,lepkie, świecące i różowe, bo po co się zagłębiać, przetwarzać i kombinować...nie przejmuj się, nie jesteś sama, też podobnie wszystko odbieram i tym bardziej wolę pozostać w swoim świecie. Dziś dużo słońca życzę. Precz z Kaśkami !

   Usuń
 2. świat do niczego nie zmierza, on już nie zmierzył, już nie zdążył

  OdpowiedzUsuń
 3. No właśnie - dokąd . Słowa ważne, jak troska, szacunek, odpowiedzialność straciły znaczenie. Młodzi ludzie ze zdziwieniem pytają - szacunek ?? a niby dlaczego, za co...za to, że starszy/stary??? to śmieszny jest a nie wart szacunku ...ale to chyba nasza wina...nie umieliśmy nauczyć :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja swoje dzieci nauczyłam, więc wybacz Maju... Pewnie wg Tuskowej i Wałęsowej - troska, szacunek, odpowiedzialność - jest równie ważna, tyle, że świadomość jakby zupełnie z innej planety. Młodzi nie są źli, gorsi są Ci, którzy przez pryzmat swoich nieudolności przerzucają na innych swoje niepowodzenia, czy braki.

   Usuń
  2. Przepraszam za generalizowanie, wiem , że Twoje dzieci są nieprzystosowane , znaczy dobrze wychowane. Ja nie mam dzieci więc też jakby jestem poza tym, ale większość jednak posadziła dzieciaka przed telewizorem , włączyła historyjki o różowej barbi i na tym zakończył się proces edukacyjny :(

   Usuń
  3. Nie wiem, czy dobrze wychowane, ale będą się zmagać tak jak ich matka z głupotą tego świata...

   Usuń
  4. I tak być powinno, bo jak zabraknie takich - to koniec z naszym światem

   Usuń
 4. A ja myslalam, ze to tylko mnie razi, bo nie znam. Ale widze, ze nie jestem sama:)) Pani Walesowa to faktycznie ma poglady z innej planety... rece opadaja. Niech by je chociaz zatrzymala dla siebie, po co to glosic glupote na caly swiat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No więc widzisz, jest nas więcej... mam nadzieję, że nie będą tłumaczyć tej głupoty na inne języki!

   Usuń
 5. Ponadczasowe słowa Niemena: "Dziwny ten świat"..

  OdpowiedzUsuń
 6. Michał-ale mnie rozbawiłeś teraz :))))))) Dobre,dobre :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Może zmierza do odbicia się od dna.
  Czy dotykanie dna jest obowiązkowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę M. że czeka nas jeszcze kilka lat taplania się w bagnie by to dno odnaleźć :(:(

   Usuń
 8. Czasem każdego nachodzą takie refleksje, do książki Danuty Wałęsowej się jeszcze nie dorwałam i tych fragmentów homofobicznych dlatego nie znałam.
  Niestety w takich chwilach znów wyraźnie widać, w jakim żyjemy zaścianku.
  Nie ustaję w nadziei, że zmienia się - chociaż powoli i z mozołem, ale się zmienia! :)
  Uściski, słońce u mnie dziś zawitało! :)))
  pozdrowienia!
  iw

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda czasu, znajdź sobie ciekawszą lekturę :)

   Usuń
 9. A może to taka próba dla nas, Małgosiu?

  Masz słońce w sercu:) Co tam tupot szczurzych łapek po polskim trotuarze!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja tu wielkich wywodów robić nie będę, napiszę tylko, że widzę to podobnie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Akurat nie doszukiwałabym się winy w pannie Tuskównie, a raczej w mediach, które robią z niej celebrytkę:)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A doszukuję się Rodorku, gdyby nie chciała żeby ją media zwęszyły i gdyby nie chciała być celebrytką pisałaby anonimowego bloga, jak większość ludzi.

   Usuń
 12. Nie rozumiem fenomenu...Nie tylko Kasi. Wielu innych też nie:)

  OdpowiedzUsuń
 13. To nie żaden fenomen. Moim zdaniem ktoś odpowiedzialny za kreowanie osoby w mediach zajmuje się takimi zwykłymi ludźmi aby stały się w oczach innych "niezwykłe". To jest chyba typowe dla kogoś kto jest beznadziejnie nudny. Dla mnie to tandeta medialna. Chodzić z reklamówką w ręku i marynarce? To jest właśnie Polska.

  OdpowiedzUsuń