wtorek, 25 stycznia 2022

Drugi semestrStudia podyplomowe okazały się pracą na cały etat, bywa, że budzę się w nocy, bo dopadła mnie natrętna myśl, rozwiązanie, kierunek. Projekt finałowy muszę wymyślić dla siebie sama, napisać do niego brief, wytyczne i go zrealizować. Zaprojektuję książkę podróżniczą. Narracja tej publikacji będzie oparta na mojej pamięci i uwzględni lokalne fakty, fikcję i folklor. Przewodnik będzie zawierał notatki charakteryzujące miejsca, a także wyróżni je na indywidualnej mapie podróży.


Jako naoczny świadek przedstawionych na ilustracjach scen, umieszczę w książce oryginalne fragmenty zdjęć, typografii i wierszy. Celem projektu będzie stworzenie ciekawej i niepowtarzalnej szaty graficznej. Książka będzie zawierać rozkładówki, wycięte strony, nietypowe wzory, tła, które zachęcą czytelnika do uważnego przyjrzenia się otaczającej przyrodzie i zachodzącym zmianom klimatycznym, jak ludzkie działania mogą doprowadzić do zniszczenia wielu niezwykłych miejsc. 

W publikacji znajdą się również plakaty z dedykowaną (własnoręcznie wykonaną) grafiką, która symbolicznie przedstawiać będzie małe miasta, obszary przyrodnicze lub regiony z ich indywidualnymi cechami. Użycie znaków, kolorów i kształtów przywoła atmosferę odwiedzanych miejsc. Malarskie grafiki równie silnie oddziałują na wyobraźnię. Książka zachęci ludzi do poznawania i odwiedzania różnych części kraju oraz odkrywania tych miejsc w innowacyjny sposób. Publikacja będzie wykorzystywała symbole do identyfikacji interesującego punktu na mapie, które następnie można na nowo zinterpretować. Oprócz tego nie zabraknie komentarzy, anegdot i wskazówek, jak np. gdzie napić się kawy, jak nie ominąć Drumcliff Bay, gdzie przechadzał się Yeats i jaką trasą najlepiej wspiąć się na BenBulben. Książkę wykonam sama, wydrukuję na bawełnianym papierze w jednym egzemplarzu.
16 komentarzy:

 1. Ty już masz tę książkę. Teraz tylko musisz ją pokazać światu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, teraz tylko to wszystko jakoś razem połączę :)

   Usuń
  2. zastanawiałam się, co napisać i chyba Kalina mi z ust wyjęła...

   Usuń
 2. Trzymam kciuki za powodzenie projektu Małgosiu:)

  OdpowiedzUsuń
 3. eM ale sprecyzowane plany. Trzymam kciuki :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniały pomysł, jestem już nim zachwycona. Wytrwałości i powodzenia w realizacji!

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczegółowy konspekt :) Książka z własnoręcznymi obrazami jest jeszcze cenniejsza, a wydana w jednym egzemplarzu - mega cenna :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dokształcanie się, własne projekty i tworzenie czegoś na zaliczenie to coś, co naprawdę pochłania mnóstwo czasu. Miałam tego mały przdsmak pod koniec ub. roku i czeka mnie ciekawy ciąg dalszy. Cieszę się, że Ty masz też takie doświadczenie i jak Ci to wciągnęło <3
  Buziaki i powodzenia Margo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brawo kochana, więc doskonale mnie rozumiesz :) trzymam kciuki

   Usuń
 7. Jak to w jednym egzemplarzu, a reszta świata?! Protestuję :)
  Powodzenia w realizacji tego projektu jedynkowego:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak się stanie jakiś cud, i ktoś wyda ten mój album, rozdam go znajomym :) Dziękuję za pozytywne myśli :*

   Usuń
 8. Super pomysł. Też swoje tomiki projektuję sam. Nooo, nie aż w takim formacie, ale zawsze!
  Pozdrowienie Tobie i Twoim!m.

  OdpowiedzUsuń