wtorek, 2 czerwca 2020

Prace ogrodowe
Po długim weekendzie nic się nie zmieniło. W zasadzie wciaż nie możemy się oddalać od domu, to znaczy, że ocean zobaczę dopiero w sierpniu. Ale ruszyliśmy do przodu z różnymi pracami dookoła. Upał i wisząca nad nami z tyłu głowy zapowiedź suszy. Dzisiaj jest przyjemnie, ochłodziło się. Widziałam na twitterze zdjęcia z Lissadell House, kwitną pięknie róże rugosa, u nas w ogrodzie pojawiła się dzika róża, musiała się zaplątać razem z kwiatami, które przywlekliśmy z którejś wyprawy. Wyrosła pomiędzy dzwonkami a liliami. Oplotła ostrokrzew. Dziwna sytuacja, ale pozwoliliśmy jej się wydarzyć. Niech rośnie, pięknie kwitnie, na jesieni dostanie inną podporę. 
16 komentarzy:

 1. Zachwycająca w swej delikatności.

  OdpowiedzUsuń
 2. To mi raczej wygląda na Rosa canina. Czy m oda dużo drobnych kolców na pędach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwe, rugosa - to miałam na myśli ciemniejsze, które widziałam na zdjęciach w Lissadell :)

   Usuń
 3. Piękne zdjęcie, niech rośnie zdrowo i cieszy serca. Dobrze, że upały zelżały i jest chłodniej. Ja z całych sił błagam, by nie było upałów. hehe Pozdrawiam bardzo serdecznie. :)))

  OdpowiedzUsuń
 4. spryciara... zagląda beztrosko z pomiędzy liści ostrokrzew to? nie mahonia?

  OdpowiedzUsuń
 5. podobno dzika róża to chwast )) u ns z jednego patyka całkiem spory krzak się zrobił w dość niedobrym miejscu, że myślimy o przesadzeniu ale właśnie się pojawiły pąki. Pół krzak oddaliśmy przyjaciołom tydzień temu. Pięknie i pachnąco kwitnie, kwiatki bladoróżowe i potem owoce bardzo zdrowe. Opłaca się ją mieć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię, gdy obok moich roślin wyrastają niespodzianki. Troszczę się o nie jak o wszystkie inne rośliny. W związku z tym mam na balkonie brzozę i jarząb. Skądś wiatr przywiał nasiona i jeśli im się u mnie podoba - goszczę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To najpiękniejsza niespodzianka, też lubiłabym :)

   Usuń
 7. A z jej owoców zrobisz sobie w zimie herbatkę i będziesz wspominała pogodne dni:)

  OdpowiedzUsuń