sobota, 30 stycznia 2016

Z dialogów nadesłanych - równość
- Wiesz, że w Irlandii i Polsce jest bardzo mało kobiet na stanowiskach kierowniczych? Jesteśmy w tyle UE! I, że jeśli nie wprowadzi się żadnych praw regulujących i przyspieszjących zmiany, to cały wiek upłynie zanim proporcje się wyrównają?
- Inkwizycja w Hiszpanii trwała 400 lat.
- Ale Paddy, wtedy były inne czasy, wszystko trwało dłużej, bo nie było social media.

29 komentarzy:

 1. często uzasadniam swoje wypowiedzi słowami "kiedyś to były inne czasy" ;) ale no przecież faktycznie kiedyś były one inne :)
  :******** (dobrze,że przez internet zaraza jeszcze się nie rozprzestrzenia) :)

  OdpowiedzUsuń
 2. He, he, tak, każdy powinien mieć takie same szanse bycia szefem. Ale jeszcze w życiu nie widziałam, żeby naprawdę fajni i dobrzy ludzie aspirowali do stanowisk kierowniczych, tacy raczej się wymigiwali, jak ktoś im proponował, a zmuszeni organizacyjnie, po roku najdalej rezygnowali. A powoływano ich, bo to świetni, doświadczeni i lubiani fachowcy. Po jednym przykładzie mam z każdej płci, więc równość jest ;) Dlatego w tym względzie po równo nie rusza mnie ani równość, ani nierówność szans ;)
  Pozdrawiam z rana :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam inne doświadczenia :) kiss
   patrzę w lustro i wciąż siebie lubię :P

   Usuń
  2. Bo Ty nie jesteś "szefem", tylko dobrym duchem :) Dlatego nie ma powodu, by Cię ktokolwiek nie lubił. Tym bardziej Ty sama :) Moje doświadczenia są fatalne, bez względu na płeć. Takie życie. Wiesz, o jakiej branży mówię, prawda?

   Usuń
 3. Jako kobieta pewnie powinnam stać murem za własną płcią, ale jeśli o takie sprawy chodzi, to wolałabym, żeby o doborze kandydatów decydowały kompetencje. Wystarczy mi, że wszędzie gdzie się da i z rozsądkiem nie stoi to w sprzeczności, kobiety MOGŁY, ale nie MUSIAŁY, czy miały stawiane problemy wyłącznie ze względu na swoją płeć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie o to chodzi, kobiety nie mogą :) świetnie wykształcone, zoragnizowane itd :* kiss

   Usuń
  2. Faktem jest, że "na górze" widzi się nawet na 1szy rzut oka więcej facetów. Ale ja np. nie znam ani jednego przypadku, że kobieta odpadła WYŁĄCZNIE dlatego, że jest kobietą. Wysunę nieśmiało odważną tezę, czy aby (oczywiście nie zawsze - zaznaczam) nie jest to tłumaczenie urażonego ego, że facet okazał się mieć lepsze kompetencje, albo po prostu lepiej się zaprezentował.

   Usuń
  3. Najwidoczniej Małgosiu mamy inne doświadczenia :)

   Usuń
  4. trudno uwierzyć, że to zawsze facet ma lepsze kompetencje gdy 60% osób w Unii Europejskiej z wykształceniem wyższym to kobiety.

   Usuń
  5. Pamiętam, jak moja bliska znajoma startowała na dziekana, świetnie przygotowana, nepotyzm jednak zwyciężył i przyjaciel rektora, chociaż ewidentnie słabszy dostał to stanowisko. Tak Kasiu, czasami nie wykształcenie i kompetencje są istotą...

   Usuń
 4. Dzisiaj wszystko bardzo szybko się zmienia. Baci

  OdpowiedzUsuń
 5. ale faceci to tacy tylko "cudowni" szefowie są... a jeśli kobieta to często słychać określenie "zołza", tak powinno szanować się umiejętności, nie płeć...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zołzy zazdrosne o zołzy? Zawsze wolałam kobietę, jako przełożoną :)

   Usuń
 6. Podoba mi się Twój końcowy argument. Ostatnio czytam książkę S. Biddulph'a "Męskość" i on pisze, że to kobiety potrafiły bardzo szybko zorganizować się w celu zmiany swojej sytuacji życiowej. W opozycji do tego postawił mężczyzn, którzy takich umiejętności nie mają (inna sprawa, że często nie muszą nic robić, bo nie mają wielu problemów). Ale zaintrygowało mnie to.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kobiety są świetnie zorganizowane i zdeterminowane :)

   Usuń
 7. Hm... Fakt jest faktem i ze jeszcze to potrwa to fakt kolejny.
  Pamiętam biografię Carly Fiorina i jej walkę o stanowiska kierownicze, jak była wykluczana i jak mocniej i wiecej musiała udowadniać, że ma właściwe kompetencje tylko dlatego że była kobietą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to jest jeden z przykładów... Muszę przeczytać :)

   Usuń
 8. Tam gdzie ja pracuję, a jest zatrudnionych chyba ze 200 osób, tylko jeden facet jest na kierowniczym stanowisku,a reszta stołków, w tym dyrektorskie , jest babska :))) Nie odczuwam nierówności.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak właściwie to zmieniają się zabawki, ale ludzie niewiele. Wciąż jesteśmy okrutni, mściwi, naiwni, wspaniali, bohaterscy, i wciąż kochamy - teraz tylko łatwiej o tym opowiedzieć światu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy jeden przycisk - opublikuj :)

   Usuń
 10. (nie czytając komentarzy, tylko wpis) - oesu! leżę i wyję ze śmiechu! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja jednak mam nadzieję, że to się kiedyś zmieni, tylko kiedy ? Kobiety zasługują na to. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń