poniedziałek, 25 stycznia 2016

Dom bez kantówBądź jak Małgosia. I tutaj zerkam na patyczaka z blond włosami pod pachami. Najlepiej bądźmy sobą. Wraca to do mnie każdej zimy, jak światło, wiatr i jazda na butach po płyciźnie zamrożonego jeziora. Nastroje się zmieniają, jak wyobraźnia.


- eM, podobno w Polsce mężczyźni nie mogą segregować śmieci.
- Ale tutaj mogą, więc gdybyś mógł...


Chyba coś przegapiłam. Jak to możliwe, że opowiadamy historyjki, zwykłe, rozhuśtane, podobne do naszych dzieci i okazuje się, że ktoś tam palnie coś głupiego i ludzie zaczynają się dzielić, nienawidzić.

26 komentarzy:

 1. Niestety teraz takie mamy rządy i niektórzy mają bardzo bujną wyobraźnię, delikatnie to nazywając :(((

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że w końcu nastąpi jakiś przełom i się opamiętają. Toż to bzdury są i ucieczka od prawdziwych problemów.

   Usuń
 2. Diabli wiedzą.
  Nie myśl o tym bo i tak nie znajdziesz początku. Ani końca. Pewnie jest nas za dużo i zaczynamy sobie przeszkadzać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlaczego w Polsce niby nie mogą? To był temat do poważniejszej dyskusji:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo od sprzątania są dziewczyny... promowanie gender w publicznej telewizji szkodzi polskim wartościom, na których straży stoją politycy. Jacy politycy, takie zakazy/nakazy/przekazy.

   Usuń
 4. podobno nie mogą...

  nie słyszałam...

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmmm...muszę powiedzieć temu zakontraktowanemu...

  OdpowiedzUsuń
 6. Niektóre (niestety, wypowiedziane głośno) pomysły są tak absurdalne, że jedynym ratunkiem jest wzięcie ich za żart.

  Ale świetna fotka! Irlandzkie zen.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) żart. No właśnie, ale to jest słaby żart :*

   :) uściski Fibulo

   Usuń
  2. Bardzo słaby. To wręcz chorobliwe, takie doszukiwanie się dziur w całym, albo raczej robienie tych dziur.

   Byłam w piątek w mediatece - tam też zmiany, miejsce z nowościami zastąpiono stojakiem promującym... polskie filmy (nie mam nic przeciwko polskim filmom, oglądam, ale nie potrzebuję do tego dodatkowej ekspozycji; od 11 lat chodzę do wrocławskich bibliotek i nigdy wcześniej nie było czegoś takiego). Na poczcie bardzo duża ekspozycja z "Księgą patrioty", "Kubkiem patrioty", "Zestawem patrioty" etc. - oddzielne okienko patriotyczne. Jakieś gadżety z orłem przecież były zawsze, ale nikt ich nie eksponował w centralnym miejscu i podpisywane były jako "pamiątki z Polski" a teraz wszystko musi być narodowe albo patriotyczne. Nawet, jak człowiek ceni czy lubi, to może się zniechęcić.

   Usuń
 7. Dobrze, że u Was mężczyźni mogą segregować śmieci, to i kobietom lżej:) a tak serio, nie wiem jak to możliwe Małgosiu, nie wiem. Nie mam pojęcia, bo to jak groteska. Jakiś komizm i tragizm w jednym.
  Nie chce mi się już o tym myśleć.
  Wolę to Twoje ciacho tortowe z różowym kremem i kawę:):):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet nie wiedziałam, że ten pan z reklamy jest gejem. Uważam, że deptanie cudzej orientacji i chlastanie tym na lewo i prawo jest bardzo nieetyczne. Powinno się liczyć, kto jest jakim człowiekiem, dobrym/złym, a nie z kim sypia. No i ta bzdura, że chłopcy nie powinnni być zachęcani do sprzątania, bo to jest rola kobiety, bo to są wartości polskie... Gruba przesada z tym gender.

   Usuń
  2. Piję właśnie kawę i posyłam uśmiech :)

   Usuń
  3. Choć paru rozmów z M. Nowakiem wysłuchałam (głównie w teatralnym kontekście), to nigdy nie przyszło mi do głowy interesować się jego życiem seksualnym. Myślę, że ludzi oglądających te reklamy też to nie interesowało.

   Usuń
  4. Szaleństwo Fibulo, ale myślę, że to nie jest koniec, tylko początek cofania się ... czasami myślę, że jednak Polacy chcą właśnie takich zmian i dlatego jest tak, jak jest. Kiss

   Usuń
 8. Wczoraj mój mąż pochłonięty był śledzeniem ( w Internetach) ludzkiej głupoty ( a głupota ta pleni się z każdej strony). Spytałam go, czy gdyby wiedział, że ma jeszcze tylko tydzień życia przed sobą, też by się tym zajmował?

  Nie mogą? A ja znowu słyszałam (znalezione przez męża), że rząd nie jest polski, bo jest demokratyczny, patriotyczny. Aż wyć się chce :(((

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To minie :) ale pewnie będą inne głupoty :*

   kiss

   Usuń
  2. Głupota niestety nie przemija :(

   Usuń
 9. Już tylko tylko policzyć do dziesięciu zostaje. I oddychać, oddychać, oddychać. Emigracja wewnętrzna jakaś albo co? Przydałoby się. Zapaść się pod ziemię wypada. Bo słów brak. Przynajmniej Paddy w odwodzie ;) Uściski!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, zawsze mogę na niego liczyć :)

   Usuń