sobota, 27 maja 2017

Zagadki życia codziennego
Mam w sobie zadrę i brak samozadowolenia. Owszem, jak ugotuję smaczną zupę, jest miło, ale zadowolenie znika z płynem. Wyszoruję garnek, odstawię na półkę. Do następnego razu. Rozczarowuje mnie umiłowanie łatwizny, smak błyskawicznego jedzenia, brak głodu, z którego wypływa wyczucie formy. Jaki mam problem z niektórymi ludźmi? Brak osadzenia w kręgosłupie. Funkcjonowanie na krawędzi. Trywialne? Możliwe że to, czym nas chłoszcze i znieważa czas* nie ma znaczenia. Możliwe, jak to napisała o mnie BB – jestem The Highly Sensitive Person i tyle. Zwyczajnie muszę w końcu zaufać intuicji. 

* Barańczak i jego tłumaczenie z Hamleta Szekspira

21 komentarzy:

 1. Kochana- "brak osadzenia w kręgosłupie"- to krótka, acz treściwa definicja tego z czym mamy do czynienia. Tak, to jest bolączka naszych czasów. Nie ma na to mojej zgody, więc cierpię katusze, ech..
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, obserwuję bardzo sumtne zjawiska. Uściski ciepłe.

   Usuń
 2. Zwyczajnie muszę w końcu zaufać intuicji. 

  w jaki sposob ci to pomoze? Zaufanie sie nie zwiekszy. wrazliwosc owszem. szalenstwo czlowieka nie bedzie nasz oszczedzalo. bedzie bolec coraz czesciej i mocniej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasiu, intuicja pomaga w unikaniu wielu niepotrzebnych relacji, serio. I nie zawsze musi boleć. Dystans, przemilczanie, spokój :)

   Usuń
  2. co do tego sie zgodze, rozumie ze pomaga ona nam uniknac wielu problemow, ale wlasnie o to mi chodzi. Pomoze ona nam uniknac ...az zaczniemy unikac coraz wiecej, zaczniemy sie izolowac... czasem mam wrazenie, ze ludzie sie pogubili i wszystko zmierza w zlym kierunku...pozdrawiam cieplutko-co za upal dzisiaj ;))))

   Usuń
  3. U nas dzisiaj lało i lało, ale ogród już się domagał deszczu :) Izolowanie się chyba przychodzi z wiekiem, takie odnoszę wrażenie. Uściski ciepłe :)

   Usuń
 3. A ja mam taką filozofię, żeby nie oczekiwać od ludzi niczego takiego. To i nie ma rozczarowań. To znaczy nie bolą. Można przejść nad tym. Poza tym, każdy skupiony na sobie, to gdzie tam jeszcze spełniać oczekiwania innych. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobra filozofia :) Pozdrawiam ciepło

   Usuń
 4. Mam ostatnio silną pokrzywkę mózgu po rozmowach z ludźmi, którzy wiedzą wszystko...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba jakiś wirus, bo mam to samo :*

   Usuń
  2. od pewnego czasu też to mam żeby nie powiedzieć od zawsze....nie chciałam pisać wczoraj,bo miałam bardzo kiepski dzień i nie chciałam siać defetyzmów..

   Usuń
  3. I nie ma na to szczepionki. Jest tylko strzepionka. Trzeba takiego kogoś strzepnąć z myśli ;-)

   Usuń
 5. Wydaje mi się, że to naturalne, bo spotykamy na naszych ścieżkach różnych ludzi, również takich, z którymi nam zdecydowanie nie po drodze. Ludzi wrażliwych i empatycznych, takich jak Ty eM, to uwiera, czują dyskomfort. To piękne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, że można takich 'nie podrodze' ominąć :) Uściski Adamie

   Usuń
 6. W pejzażu życia
  ludźmi otoczony
  nadzwyczaj sam

  Zgiełki wszelakie
  staram się omijać
  i splendory żadne
  na mnie
  i kochania

  Niekiedy śnię
  że mogę poruszając ramionami
  unosić się
  dotykać wierzchołków
  - wtedy podziwiają mnie
  nawet ci
  którzy dotąd nie zauważali
  że jestem

  (każdy ma swoją metodę - najlepiej jest omijać - to z daleka)
  M.

  OdpowiedzUsuń
 7. Sorry, ale zapis się trochę zmienił - tzn. wersyfikacja. Ale co tam - treść została!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrozumiałam Marku, wiesz i tak czytam między wiersami :) dziękuję za Twoje słowa, pozdrawiam ciepło.

   Usuń
 8. Nie wiem Małgosiu, czy w ogóle można znaleźć taki balans między wrażliwością a odpornością, aby odczuwać maksymalnie i do głębi, ale nie dać się zabić tym, którzy czyhają na okazy z cienką skórką.

  Jak twierdzi Brene Brown, nie można żyć autentycznie, jeśli się człowiek nie stanie wrażliwy, a równocześnie odporny. No cóż, znowu czytam "Dary niedoskonałości".

  Ściskam Cię delikatnie, eM :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też muszę poczytać :) dziękuję za dobrą radę buziaku :) uśmiechy posyłam

   Usuń