piątek, 18 listopada 2016

ZasłuchaniePaddy opowiada o kobiecie, o jej pasjach, muzyce, a ja słucham i słucham. Aleksandra Kaczkowska uwiodła mnie najpierw barwą głosu, tym, jak mówi, później doszło zapatrzenie i przyjaźń. Od dwudziestu lat przed mikrofonem, od dziesięciu w Trójce. Po najróżniejszych zawirowaniach, przepychankach, wciąż późno, w środku nocy. Ale zaraz, Paddy słucha Oli dłużej, ja krócej, nie chcę liczyć, bo to niesprawiedliwe, że tylko pięć lat jestem nieustająco, wiernie, tak blisko, chociaż dzielą nas tysiące kilometrów. Mnóstwo znajomych, przyjaźni.

Olu, dziękuję. Niedawno wspominałam, że bez ciebie byłabym nadal głucha. Dotknęłaś odpowiednich miejsc i niezmiennie idę drogą, tam, gdzie gra muzyka. Ludzie są ludźmi, i nawet jeśli nie rozmawiamy, wystarczy jeden SMS, i jesteś. Właśnie z głośników unosi się Troels Abrahamsen, moja największa obsesja muzyczna, w zasadzie, jest jeszcze Ólafur Arnalds oraz mnóstwo innych, wprowadzających w spokój autorów kompozycji i wykonawców. Życie dzięki Tobie jest barwniejsze, ciągnie się razem z wiatrem nad irlandzkimi łąkami i oceanem. Jesteś w tym wszystkim niemożliwa do opisania, bo to tak nie działa, że stajesz przede mną i całość gra, jak chce. Każdą audycję komponujesz odcieniami. Dźwięki prowadzą harmonijnie do końca i nieprzerwanie czuję niedosyt. Pojawiają się coraz to nowi artyści, którzy pochłaniają, przykuwają uwagę. Trwamy w tym melodyjnym, onirycznym spotkaniu po Ciemnej Stronie Mocy, poza czasem. Olu, życzę Ci kolejnych fascynujących lat. Równie pięknych, twórczych, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci.
Ostatnia audycja CSM z Troelsem Abrahamsenem i Agnes Obel, w jednym miejscu uśmiechamy się z Olą do siebie. Polecam 

9 komentarzy:

 1. jakże może byc inaczej skoro to córka Piotra Kaczkowskiego.
  Kaczkowski był i jest moim mentorem od studiow...

  OdpowiedzUsuń
 2. Kapitalny tekst Margarithrs... znam Twoje zainteresowania muzyczne, szczodrze nimi się dzielisz i obdarowujesz.... Rozumiem Twoją fascynację Olą, sama takowe miewam - jesteś jedną z nich a muzyka wyciągnęła mnie z niejednego doła. Nurtuje mnie tylko jak dajesz radę nie spać ? Uściski... muszę chociaż jeden raz posłuchać tego głosu nocą...

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety, nie słucham w nocy, odsłuchuję nagrania. Na szczęście są ludzie, którzy udostęniaja materiał... Między innymi Trójka od jakiegoś czasu również daje taką możliwość na swojej stronie. Jak zerkniesz na stronę CSMu jest archiwum nagrań, które możesz ściągnąć :) mam już niezłą kolekcję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Te Twoje zdjęcia... Uwielbiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję Ci, za zdjęcia i za dzielenie się muzyką. :-)

  OdpowiedzUsuń