czwartek, 1 września 2016

Takie tam stożki
Nie oglądam telewizji, więc nie czuję presji. W zasadzie, to nie wiem, jakie leki przyjmuje się na wątrobę, a jakie na zaparcie. Ale syn Marcina wie, więc może będzie studiował medycynę, oczywiście, jeżeli szkolnictwo wyższe przetrwa reformy i będzie miał kto studiować. Podobno Brodka poprowadzi swój program w Trójce. Paddy powiedział, że przestajemy słuchać Brodki, skoro uległa propozycji właściwej władzy, która to z Trójki zrobiła radio narodowe. Pocieszam go, że i tak przestaniemy słuchać Trójki, Magda napisała, że Trójka tylko na terenie Polski, dla swoich. Zdrajcy ojczyzny niech słuchają RTÉ. I jeszcze, dziewczyny w Warszawie sikają w bramach, taki nieświadomy blamaż. U nas dziewczyny, to sikają na stojąco, jak chłopcy. W końcu Dublin założyli Wikingowie. Porządek musi być. I cóż, wróciła fanatyczka obrony życia poczętego. W mowie nienawiści oskarża gejów o dewiacje, dobrze, że nie Żydów, ale możliwe, że niektórzy geje są Żydami, możliwe, że i ja jestem. Żydówką, nie gejem. Zima idzie, jakiś tatuaż bym sobie zrobiła!
26 komentarzy:

 1. Wszystko byłoby ok, gdyby tylko tak bardzo mnie nie dotyczyło. I moich dzieci. Zwłaszcza ich...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ech, wiem, ale cóż

   https://www.youtube.com/watch?v=AF5cFW8OYCU

   Usuń
 2. Bozszsz! Brodka tez? nieeee! serce sie kuli, gnie , skreca...nie miesci sie w glowie , ze tak sie dzieje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ech....cóż poradzić...

  Zrób sobie tatuaż:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak... może i ja sobie zrobię?

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli chodzi o leki na wątrobę, nie ma jak telewizja! Przekona, że organ szwankuje i pokaże czym leczyć:)

  OdpowiedzUsuń
 6. a Brodka tak za kogoś, bo wywalili, czy w ramach restrukturyzacji... w sumie znów nam przyjdzie słuchać Wolnej Europy ...chyba. popularność pisu rośnie sołłł głupi naród.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze jest ktoś za kogoś. https://www.facebook.com/RatujmyTrojke/

   Usuń
 7. tak, tatuaż to bardzo dobry pomysł...i mnie korci od pewnego czasu, ale czy babci wypada??!!

  OdpowiedzUsuń
 8. naciągam na głowę czapkę uszatkę, dodatkowo wkładam słuchawki na uszy. NIEDOBRZE. Inaczej nie mogę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czapka filcowa? Czy z uszkami? Oj tam, przeskocz na moją wyspę, odetchniesz :)

   Usuń
  2. Czapka z waty:-) Małgosiu, wiesz, że cały czas o tym myślę? I wszystko możliwe, ten klimat mnie wzywa:-)

   Usuń
  3. :* no i ocean... tego tam nie masz :)

   Usuń
 9. Ojejujej... Brodka?! :(
  A z tymi tatuazami i zima to u Ciebie taki zwiazek przyczynowo-skutkowy, co roku? :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, też to zauważyłam :) ale mam dopiero trzy, więc u mnie to się straaasznie rozciąga w czasie :)

   Usuń
 10. Zadziwia mnie podział Polski i Polaków na tych słusznych i niesłusznych, wiedzących, i nie wiedzących, wierzących (w coś tam) i nie wierzących, mądrych i głupich, oświeconych i zacofanych itd, itp. I wciąż zadziwia mnie z jaką determinacją , a czasem finezją (!) Polacy potrafią skakać sobie do gardeł w imię jedynie słusznych racji.

  Staram się być sobą, bez względu na wszystko. I kochać Polskę mimo wszystko :)Bo biedna Polska niczemu nie winna...

  Uściski serdeczne, eM.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czym jest Polska kochana Beato? Jeżeli masz na myśli góry, lasy i morze, to tak, kocham mój kraj :) Ale nie jestem jednolita jeżeli chodzi o geny i smucę się, kiedy słucham, kto kim jest dla kogo.


   I mam podobne odczucie zdziwienia, stąd ten nieco przejaskrawiony wpis. Pomysł, żeby zachować gimnazja katolickie, a zlikwidować resztę, czy ten nieszczęśny pomysł, by od stycznia Trójka i nie tylko, nie była słyszalna poza granicą Polski, takie brednie chcą realizować ludzie, którzy zasiedli w jakiejś tam radzie narodowych mediów. Wyrzucanie z pracy 'człowieków', tylko że są Żydami, albo dziećmi komunistów... Gumkowanie historii i wmawianie, że było coś, czego nie było. Trochę umiaru i rozsądku. I jaskrawość bierze się z bezsilności, mówienie, że wszyscy geje to zboczeńcy, to jakaś obsesja. Smutny obrazek, bardzo.

   Usuń
  2. Dla mnie Polska to właśnie miejsce + historia tego miejsca. A, że historię tego miejsca tworzyli ludzie - nie zawsze zresztą tylko tu mieszkający - np. 1 września 1939 roku, to ludzie już dla mnie Polską nie są. Ja nie jestem Polską, a jedynie Polką. Więc moje pojęcie kochania Polski nie mieści (może niestety) kochania Polaków.

   Podobnie jak Ty nie oglądam TV. Ale ponieważ świat, w tym Polska, jest dziś jaki jest, zrezygnowałam również z innych mediów: gazet, wiadomości w internecie, radia "gadanego", telewizorków w metrze, ulicznych bezpłatnych gazetówek. Ale oglądają je ci, którzy siedzą obok mnie w metrze, i tak wczoraj jakiś mocno starszy pan zobaczywszy w telewizorku Prezydenta Dudę i coś tam przeczytawszy, rzucił z szyderstwem i z wściekłością - może do mnie, a może przed siebie: o znowu dobra zmiana. I nie mam do tego pana nic, poza tym, że mi żal takich niefajnych emocji w siwym sercu starszego człowieka.

   A co do gimnazjów - w ogóle - to uczyłam tam 5 lat i przez te 5 lat byłam też wychowawczynią i uważam, że to był najgorszy z możliwych pomysłów edukacyjnych. To jednak osobna historia.

   Kiedyś oglądałam taką TV, której Ty Małgorzato na pewno nie oglądałaś. I tam pokazywali różne rzeczy (fakty) dotyczące tych, którzy dziś przy władzy nie są. Nie będę wchodzić w szczegóły, ale często aż się włos na głowie jeżył.

   Dbając o siebie, już nic nie oglądam. Tak jak Ty mam poczucie bezsilności, i żal, że (już o tym kiedyś rozmawiałyśmy) tyle polskich zakładów produkcyjnych, ziem itp, zostało sprzedanych obcemu kapitałowi.Żal o to, że tzw. reprywatyzacja wciąż jest polem do nadużyć. I nie chodzi o to, co "dzięki" takiej reprywatyzacji straciła moja rodzina. Uczestniczę zresztą teraz w postępowaniu o las w Wólce Prackiej i to jest bardzo ciekawe zjawisko społeczno-prawne, to jak w jawny sposób sędzia sprzyja Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa. Zresztą od kiedy PO nie jest u władzy, sprawa zaczęła się ciągnąć, bo ustawa o prywatyzacji i sprzedaży lasów państwowych na razie przepadła. Nigdy by mi się nie wyśnił taki sen o sprawiedliwości w wolnej Polsce. No, cóż w 1980 roku miałam 19 lat i byłam naiwna jak dziecko. Ale dzięki temu miałam głowę pełna marzeń o pięknej Polsce i wspólnie dla niej pracujących Polakach i to bezinteresownych.


   Teraz przyszedł czas na egoizm, już nie chcę zbawiać świata, bo i tak wiem, że mi się nie uda.

   P.S.
   Jestem za nowym tatuażem :)
   Ściskam,
   BB

   Usuń
  3. Trzymam kciuki za powodzenie Twoich spraw :*

   Tatuaż robi się na papierze :)


   Uściski ciepłe :*

   Usuń
 11. Czeka nas wojna z Rosją po dzisiejszych rewelacjach. I znowu obietnice, że są dowody,
  jestem zmęczony pomówieniami, napinaniem się do granic, tekst, że mamy sojuszników by walczyć
  z Rosją mnie najbardziej rozbawił. Szabelką na atomówkę?! Obrzucanie błotem środowisk homoseksualnych
  uważam za wstrętne. Tak samo udawanie, że Polacy nie mordowali Żydów. CiemnogródPolski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czuję się dziwnie, serio. Pozdrawiam

   Usuń