poniedziałek, 1 października 2018

Doświadczenie niewywołujące lękuJeżeli mówimy o doświadczeniu, odmiennych słowach, przekładach z polskiego na angielski, mam świadomość, że mówimy, odmieniając przysiady i rozsiadanie się na sofach, kanapach, fotelach. Odmieniamy się z każdym powrotem, wybuchamy płaczem, histeryzujemy, kiedy zamykam drzwi. Później długo opowiadam o tym, jak nie potrafię, nie chcę, nie mogę. Poniekąd ze strachu, ale o tym już nie wspominam, bo przecież mój wizerunek nie wskazuje na słabości. - czytaj dalej, klik

10 komentarzy:

 1. Bardzo trudne to o czym piszesz... Np. taka słabość, kompletnie niewidoczna z zewnątrz, mylnie przyrównywana do wyglądu, postury. Ja nie jestem słaba, choć wątła na pierwszy rzut oka. Każdy w sobie próbuje odnaleźć coś mocnego, czym w jego mniemaniu może pokonać zagrożenie, strach, sprzeciwić się etc. Moim złotym środkiem było milczenie. To nie był najlepszy środek, a dziś mam pewność, że był zły, ale na szczęście stosunkowo krótko ten go stosowałam. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby to wszystko było łatwe, jaki byłby ten nasz świat... czasami myślę sobie, że dostajemy w kość, bo prawidłowo odczuwać szczęście, jak już się zjawia :*

   Usuń
  2. Tylko, że często sami prowokujemy to "dostanie w kość". Prawie masochizm, ale masz rację taki obuch potrafi otrzeźwić i wpływa na prawidłowe odczytanie szczęścia i nie tylko szczęścia. Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Przez wiele lat życia miałam świadomość zagrożeń, ale nie bałam się prawie niczego. Tak też starałam się iść przez życie, nie dopuszczając lęków do siebie. A kiedy wyszły, są bardzo nieśmiałe, całkowicie niewychowane i totalnie niezorientowane, jak sobie radzić w mojej obecnej teraźniejszości. Witajcie, damy jakoś radę, oswoimy się ze sobą. To będzie dłuższy proces i już się zaczął.

  OdpowiedzUsuń
 3. piękna jeżyna- piękny kolor, fiolety bywaja skomplikowane ale jesienią są zawsze mile widziane ...i hortensjowe kolory mnie powalają, zawsze. jednak natura ma najlepsze pomysły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Irlandii hortensje wyrastają do gigantycznych rozmiarów...

   Usuń
 4. Kwiaty przepiękne. I trudno mi sobie wyobrazić, że ktoś Ci mówi, że jesteś zła. Serio. Nie mieści mi się pod sklepieniem czaszki, choć mam tam sporo miejsca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ludzie różne rzeczy opowiadają :) może Ci się spodoba https://youtu.be/ob0CILJ93bA

   Usuń