poniedziałek, 24 maja 2010

z pokolenia na pokolenie dla przekory - o współczesnych Safonach

5 komentarzy:

 1. Kobiety do piór, a mężczyźni do gotowania, prania, sprzątania, robienia zakupów i przynoszenia do domu dobrej kasy!
  Czy ktoś myśli inaczej!?

  Kobiety piszą i będą pisać i żaden facet im tego nie zabroni. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja, niestety, tylko logicznie rozkrawam więzi słów.. taki ze mnie pożytek mają wszyscy poeci, do luftu ;)

  :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzielenie świata na kobiecy i męski jest o tyle głupie co zasadne ;) Piszą inaczej, choć czasem o tych samych sprawach, widzą świat inaczej choć czasem tak samo... Tak naprawdę wszystko jest inaczej albo podobnie. I tylko w kabarecie można poważnie rozważać wyższość świąt wielkanocnych nad świętami bożego narodzenia. Uzupełniamy się, pod warunkiem, że tego chcemy ;)
  A poeci, niezależnie od płci, to niezwykle rzadki gatunek. Uważam poezję za najtrudniejszą dziedzinę literatury i wymagającą zupełnie wyjątkowego widzenia świata.
  Bardzo ciekawy felieton. No i morał z niego taki, że wyjątkowy facet jednak umiał docenić twórczość wyjątkowej kobiety :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy temat. Bardzo wiele kobiet pisze dziś poezję co czyni temat jeszcze ciekawszym. Przyszło nam żyć w cynicznej, dominacyjnej, patriarchalnej kulturze, traktującej obsesyjnie seksualność oraz mistykę życia, która nie toleruje konkurencji, jaką bez wątpienia jest kobiecy świat, a szczególnie kobieca twórczość. Ruchy emancypacyjne czy feministyczne zaogniły tylko konflikt, bezpardonowo posługując się metodami przeciwnika. Zdaje się, że jedynie w poezji przetrwała kobieta z prawdziwego ciała i snu. W niej przemyciły przez czas swój wyjątkowy, prawdziwy zapis bez skazy głupoty i wybryków czasów "średnich" jak określam wszystko co do tej pory było.
  Jak mówił Aleister Crowley "Każdy mężczyzna i każda kobieta jest Gwiazdą"

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za poczytanie i refleksje, żałuję, że tego nie zrobiliście bezpośrednio pod felietonem, może by się ktoś do dyskusji przyłączył... myślę o ludkach z allarte :)

  OdpowiedzUsuń